MÝTY vs. FAKTA

aneb týmto “pravdám” neverte

K orientácii na rozsiahlom trhu s vírivkami neprispejú niektoré nepravdivé mýty. Tie medzi zákazníkmi často šíri sami predajcovia s vidinou zárobku na menej kvalitnom tovaru. Nebuďte ďalšími, kto si nechá rozprávať tyhle omšelé rozprávky. Nasledujúci článok by vám mal pomôcť zistiť si fakty k tým vôbec najobľúbenejším vírivým mýtom.


trysky

MÝTUS PRVÝ: Čím viac trysiek, tým viac vírivka …

FAKTA: Mnoho predajcov sa snažia zákazníkov nalákať na obrovské množstvo trysiek. Neuvádzajú však už ich typ a veľkosť. Oveľa dôležitejšie ako počet trysiek je ich typ, kvalita, orientácia a zapojenie.

Pravda, neúmerné množstvo malých trysiek vyzerá dobre v tabuľke katalógu. V skutočnosti už ale také číslo nehovorí nič o obrovských stratách výkonu, ku ktorým dochádza vplyvom trenia pri zložitom inštalatérske zapojení.

Rozmiestnenie a počet trysiek by mali vychádzať najmä z návrhu optimálnej hydroterapie. Desiatky drobných “ostrých” trysiek môžu pôsobiť nepríjemne, či dokonca bolestivo. Citlivý dizajn vírivky vám naopak prinesie silnú a účinnú hydromasáž na tých správnych miestach.


cerpadlo

MÝTUS DRUHÝ: Veľká konská sila – aby vaše čerpadlá výkonná bola!

FAKTA: Veľa koní = lepší výkon? Tak to platí možno v motošporte.

U víriviek je dôležitým faktorom optimálny výkon. Vedľa práce čerpadiel je potom dôležité tiež inštalatérske zapojenie, pri ktorom môže dôjsť k obrovským stratám výkonu.

Výkon vířivkových čerpadiel navyše nie je nijako štandardizovaný a účinnosť samotného čerpadla sa teda u rôznych výrobcov značne líšia.

 


CMS_myty_vzduch

MÝTUS TRETÍ: Vieme prvý: Bez samostatného Blower to nepôjde !!!

PRAVDA: vzduchovací boli veľmi populárne pred niekoľkými rokmi. Teraz od nich poprední výrobcovia víriviek opúšťajú. Jedným dôvodom je napríklad možnosť množenie plesní a baktérií, kvôli nedostatočnej dezinfekcii (vzduchový okruh nie je spojený s vodou vírivky, ktorá je ošetrená). Ďalším dôvodom je rýchle chladnutia vody a tým vyššie náklady na prevádzku vírivky.

Môžete si vybrať medzi, klasickým vzduchovačom bez predohrevu a s predhrevom.

Další alternativou může být revoluční technologie microsilk americké firmy Balboa.

 


CMS_myty_ozonMÝTUS ŠTVRTÝ: Ozonátor? Áno, ten vám na dezinfekciu vody stačí!

FAKT: Ďalší výmysel. Ozonátor síce dokáže oxidovať niektoré látky a zahubiť určité škodlivé organizmy, nevie ale úplne nahradiť filtračný a dezinfekčný systém vírivky. Je jednoduchým pomocníkom.

Účinnosť Ozonátor alebo UV lampy vždy dopĺňajte o použití krivkové chémie. Až potom vám vaše vírivka bude ozajstnou hygienicky nezávadnú telesnú i duševnú očistou.

Starosti s vodou si pritom ušetríte treba s profesionálnym dávkovačom chémie ASECO.

 


MÝTUS PIATY: Izolujte plne vypeňovaným plášťom! Ušetríte, ohrejete!

FAKT: Pozor na tahle kúzla a čiary – teplo predsa v skutočnosti stúpa hore. K väčšine tepelných strát teda dochádza vrchom, nie stranou.

Vírivky s plne vypeňovaným plášťom majú skôr nevýhody. Trebárs zlý prístup k technológii vírivky (motory, potrubia atď.) A s tým spojené zbytočne vysoké náklady na prípadné opravy. Najlepšie izoláciu dosiahnete dokonalým termokrytom, účinnou izoláciou a utesnením opláštenie. Vďaka tomu dochádza aj k zužitkovanie tepla od motorov na ohrev vírivkové vody.

Takže peniaze do vášho vrecka a ešte o trochu viac pohody pre vaše telo.

 


MÝTUS ŠIESTY: Za vysokú kvalitu vírivky si veľa priplatíte. Akože fakt veľa.

FAKT: Tak určite!

Mnohí obchodníci klamú zákazníkov tým, že vydávajú lacné vírivky za luxusný tovar. Cena nie je u víriviek hlavnej meradlo, preto si na podobné “silná” tvrdenie dávajte obzvlášť pozor! Overte si nielen výrobca vírivky, ale aj príslušných komponentov. Zistite si, koľko víriviek firma predáva a koľko ich vystavuje vo svojom showroome. Čím viac, tým lepšie – tu už to platí!

Pýtajte sa, či predajca ponúka aj záručný a pozáručný servis. Samozrejme si nezabudnite overiť, čo všetko je v cene vírivky zahrnuté.


MÝTUS SIEDMY: Neverte nikomu a ničomu … A najhoršie sú trpaslíci!

FAKT: Vírivku s najväčšou pravdepodobnosťou nenakupujete každý deň.

To ale neznamená, že by ste sa mali predajcom nechať vybičovať k honbe za čo najdrahším kúskom s tým nejnadupanějším príslušenstvom. Nepodliehajte mýtom uvedeným vyššie, ani žiadnym iným. Vždy sa spoliehajte na zdravý úsudok a na rozumne podložené fakty.

S trpaslíkmi vám na našich stránkach neporadíme. S nákupom vírivky áno.

Ďalšie užitočné tipy nájdete v článku Sprievodca nákupom vírivky. Alebo nám píšte, volajte, príďte sa za nami pozrieť.

Želáme si, aby ste sa nenechali napáliť a vybrali svoju vírivku najlepšie, ako môžete. Odmenou vám budú dlhé hodiny strávené tým najpríjemnejším relaxovaním, aké u nás v IDOL SPAS poznáme.