Desatoro pre dlhovekosť vašej vírivky

Aby vám vaše vírivka slúžila po dlhé roky, je treba o ňu poriadne starať. Nasledujúcich desať bodov stojí nad každým manuálom a prináša univerzálny rady, platné pre akýkoľvek model. Ich dodržiavaním zaistíte svojej vírivke dlhoročnú funkčnosť a sebe spústy príjemných chvíľ.

 1. Už pri výbere vírivky berte do úvahy jednoduchosť obsluhy aj prípadných servisných zásahov. Ak sa nedostanete ku všetkým potenciálne poruchovým komponentom, môže hneď prvý porucha byť zároveň tou poslednou!
  Pozorne si prečítajte návod a všetku dokumentáciu k príslušenstva. Spolu s kontakty na predajcu a servisného technika je starostlivo uschovajte.
 1. Starostlivo voľte miesto pre umiestnenie vírivky. Pokiaľ ju plánujete mať v exteriéri, zvážte, či je vhodné umiestňovať ju pod stromami alebo rastliny. Môžu totiž vodu znečisťovať lístím či peľom.
 1. Pred každým použitím vírivej vane alebo bazénu si celé telo umyte bežným mydlom a vlasy šampónom. Vyvarujte sa používaniu krémových mydiel a sprchových gélov, ktoré môžu na pokožke zostať aj po umytí. Sprchujte sa pokiaľ možno bez plaviek.
 1. Filtre vírivky alebo bazéna pravidelne čistite podľa pokynov výrobcu. Hlavné filtre sa väčšinou čistí raz mesačne, podľa intenzity používania vírivky. Vymieňajte je v závislosti na životnosti, uvedené v manuáli alebo v technickej špecifikácii filtra.
 1. Vodu meňte maximálně jedenkrát do roka.

A tiež vždy, keď spozorujete nečistoty. Voda môže byť zakalená, pení alebo na škrupine vírivky zanecháva film. Hladinu PH a ostatné chemické hodnoty vody pravidelne kontrolujte špeciálnymi meračmi. Ak hodnoty vybočí zo stanovených limitov, upravte chemické zloženie vody vhodnými prostriedkami.

 1. A tiez vždy, ked spozorujete nečistoty. Voda Moze hoci zakalená, pení Alebo na škrupiny vírivky zanecháva film. Hladinu PH a ostatné chemické hodnoty vody pravidelne kontrolujte špeciálnymi Merač. Ak hodnoty vybočí zo stanovených limitovať, upravte chemické Zloženie vody vhodnými prostriedkami.

Na kryt v žiadnom prípade nesadajte a nič na neho neklaďte. Pri vonkajších víriviek si dajte pozor na vplyvy počasia – termokryt môže prelomiť potrebné napadaný sneh.

 1. Zložitejšie servisné zásahy nikdy nevykonávajte sami. Vírivky vždy prenechajte rukám autorizovaného technika!
 1. V zimných mesiacoch vírivky zazimujte.

Zle uskutočnenej zazimovanie (napr. Nedokonale vypustená voda) môže vážne poškodiť vírivku. Opäť preto zvážte návštevu servisného technika.

 1. Starostlivosť vyžaduje i opláštenia vírivky. Hoci býva drevo odolné proti počasie, môže vekom nepravidelne meniť farebný odtieň, prípadne sa na ňom môžu objavovať drobné trhliny či závady.

Ošetrujte ho preto ochrannými nátermi. S ich výberom vám pomôže váš predajcu či servis.

 1. Ak užívate vírivku celoročne, raz za dvanásť mesiacov odporúčame preventívnu servisnú prehliadku. Servisný technik skontroluje motory, čerpadlá, funkčnosť trysiek, tesnosť hadíc a a ďalšie dôležité funkcie.

Mať doma vírivku možno nie je len tak, napriek tomu sa starostlivosť o ňu nemusíte vôbec báť. Dodržiavaním nášho desatora položíte sľubný základ k tomu, aby vaše miesto odpočinku bolo v dokonalej kondícii a celý rok vám prinášalo chvíle radosti a potešenia.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.